Wczytuję dane...

Jakie słuchawki do pracy zdalnej wybrać?

Ostatnimi czasy zwiększa się liczba osób pracujących zdalnie. Jest to trend widoczny od dłuższego czasu, który przybrał na sile w wyniku rozwoju pandemii koronawirusa. Można przypuszczać, że ta tendencja utrzyma się jeszcze przez pewien czas, nawet w sytuacji wynalezienia i wprowadzenia na rynek skutecznej szczepionki. Praca zdalna spodobała się zarówno pracownikom, którzy nie muszą tracić czasu na dojazdy do biura, jak również pracodawcom, którzy mogą zmniejszyć swoje koszty stałe wynikające z posiadania lub wynajmowania przestrzeni biurowej. 

W związku z potrzebą ograniczania fizycznych kontaktów międzyludzkich musimy przestawić się na kontakty wirtualne. Jednocześnie nadal chcemy i potrzebujemy prowadzić rozmowy i spotkania. W takiej sytuacji niezbędne są narzędzia pozwalające nam w efektywny sposób porozumiewać się z drugą stroną.

Niezbędne w takiej sytuacji okażą się słuchawki z mikrofonem. Często zdarza się, że mikrofon jak i głośniki wbudowane w komputer pozostawiają wiele do życzenia. Jeśli właśnie poszukujesz odpowiednich słuchawek do pracy, ale nie wiesz na co powinieneś zwrócić uwagę, to ten poradnik powinien Ci pomóc. 

Łączność

Słuchawki ze względu na sposób połączenia możemy podzielić na przewodowe i bezprzewodowe. Jeśli pracujesz przy biurku w stałym miejscu, dobrym rozwiązaniem mogą okazać się słuchawki przewodowe. Są one tańsze i nie trzeba ich ładować. Ale jeśli przeszkadza Ci kabel to wybierz słuchawki bezprzewodowe. Świetnie sprawdzą się w podróży, pełne naładowanie wystarcza na kilka godzin pracy, na pewno zaoszczędzą Ci wiele czasu i nerwów, które straciłbyś na rozplątywaniu kabla. Niestety zakup słuchawek bezprzewodowych wiąże się z dużo większym kosztem. 

Mikrofon

Jeśli korzystamy ze słuchawek w celach rozrywkowych takich jak słuchanie muzyki lub granie w gry to mikrofon nie pełni tak ważnej funkcji. Natomiast jeśli to urządzenie ma służyć do komunikacji ze współpracownikami lub klientami, musimy zadbać o to by nie tylko dobrze słyszeć, ale także być dobrze słyszalni. Oczywiście jest możliwość by dokupić osobny mikrofon, ale są to dodatkowe koszta. Dlatego jeśli zależy nam na dobrej komunikacji warto zdecydować się na słuchawki z wbudowanym mikrofonem. 

Dodatkowe funkcje

Producenci akcesoriów komputerowych prześcigają się w tworzeniu nowych funkcji, którymi mogliby wyróżnić swoje produkty na rynku. Sprawdź jakie funkcje dodatkowe oferują najbardziej popularne modele słuchawek. Być może znajdziesz coś co przyda Ci się w pracy i pomoże przy dokonywaniu decyzji zakupowej.

  • System eliminowania szumów otoczenia
  • System szybkiego ładowania
  • Aplikacja mobilna
  • Funkcja automatycznego dostosowywania głośności


Przy wyborze słuchawek warto kierować się celem do jakiego ich potrzebujemy. Od tego zależy, które funkcjonalności będą nam potrzebne, a z jakich możemy zrezygnować. Pamiętajmy, że dobrze wybrane słuchawki będą nam służyć przez lata pomimo zmieniających się trendów. 

Przedstawiamy przykładowe modele dostępne w naszym sklepie: