Wczytuję dane...

Mysz wertykalna - Co to jest mysz wertykalna? Czy warto kupić?

Mysz wertykalna

Od pewnego czasu praca przy komputerze stała się codziennością dla wielu z nas. Na pierwszy rzut oka można pomyśleć, że to bardzo wygodna i bezpieczna praca. Przecież co może złego może przytrafić się nam w ciepłym i komfortowym biurze? Niestety długie korzystanie z komputera może nieść ze sobą przykre konsekwencje zdrowotne, które dadzą o sobie znać dopiero po wielu latach, ale wtedy będzie już za późno, aby podjąć działania zapobiegawcze.

Często słyszy się, że wpatrywanie się w ekran komputera niszczy wzrok, a nieergonomiczna pozycja przy biurku prowadzi do problemów z kręgosłupem. Jednak to nie wszystkie zagrożenia jakie na nas czekają. Mniej oczywistą sprawą jest korzystanie z myszki komputerowej. Jak się okazuje, coraz więcej osób cierpi na bóle barków, ramion, oraz dłoni. Osobną jednostką chorobową, która objawia się drętwieniem palców, osłabieniem chwytu, mrowieniem i zanikiem mięśni jest zespół cieśni nadgarstka.

Ból-nadgarstka

Wszystko to w dużej mierze spowodowane jest ułożeniem dłoni na myszce komputerowej. Podczas korzystania ze standardowego sprzętu nasza dłoń spoczywa płasko na myszce, co jest nienaturalną pozycją i wymusza skręt w stawie łokciowym oraz ciągłe napięcie mięśni. Długotrwałe pozostawienie ciała w ten sposób prowadzi do stopniowego pogarszania się stanu naszego układu ruchu.

Mysz-wertykalna-vs-standardowa

W celu rozwiązania tego problemu skorzystano z konsultacji z ekspertami medycznymi. Efektem tych prac jest stworzenie myszy wertykalnej – która ma pomóc w zachowaniu zdrowia i sprawności, jednocześnie nie ograniczając naszej pracy.

Mysz-wertykalna

Mysz wertykalna – co to jest?

Mysz wertykalna przypomina standardową mysz komputerową przekręconą o 90 stopni. Korzystając z niej zachowujemy naturalne ułożenie dłoni, a nasze mięśnie mogą odpocząć. Dzięki swojemu ergonomicznemu kształtowi – mysz wertykalna wyklucza opieranie nadgarstka o blat biurka czy stołu, zmniejszając w ten sposób ucisk na nerwy.

Mysz-wertykalna
Mysz-wertykalna

Oczywiście zmiana rodzaju używanej myszy wiąże się ze zmianą przyzwyczajeń, ale może w ten sposób oszczędzić nam bolesnych i długotrwałych kontuzji. Dodatkowo korzystanie z myszy wertykalnej zmniejsza zmęczenie wynikające z długotrwałego pozostawania w nienaturalnej pozycji.

Mysz wertykalna- czy warto kupić?

Czy warto kupić mysz wertykalną? Na rynku można znaleźć wiele ergonomicznych myszy w korzystnych cenach, więc zakup nie powinien znacząco nadszarpnąć naszego budżetu. Przyzwyczajenie się do innego ułożenia dłoni na myszy może zająć trochę czasu, ale wydaje się, że to niewielka inwestycja, która może szybko zwrócić się jeśli zapobiegnie naszym problemom zdrowotnym.

Warto zauważyć, że eksperci medyczni zalecają korzystanie z myszy wertykalnej, podkreślając korzyści jakie z tego płyną. Być może w niedalekiej przyszłości będzie to standardowy rodzaj myszy używanej przez większość osób.

Polecamy myszy wertykalna dostępne na naszym sklepie:

Mysz bezprzewodowa Gembrid Nano szara

Mysz ergonomiczna Gembrid czarna